Panduit DNF14-205FIB-M
Quick Disconnect Terminal, DNF-FIB, Female Quick Disconnect, 4.75mm x 0.81mm, 5.21mm x 0.81mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panduit DNF14-205FIB-M.
IHS
Datasheet1 pagina0 anni fa
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-99.90%
Supply Chain
Country of OriginMX
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date1995-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Quick Disconnect Terminal 14-16AWG Brass Blue F 19.8mm Tin Box
Quick Disconnect Terminal 14-16AWG F 21.84mm 9.65mm Electro-Tin InsulKrimp™ Reel
Quick Disconnect Terminal 14-16AWG F 23.6mm 8.9mm Tin Loose Piece
Quick Disconnect Terminal 14-16AWG Brass Blue F 22.1mm Tin T/R
InsulKrimp Quick Disconnect, Female, for 14-16 (2.00-1.30mm²), Mylar Tape, Tab 4.75 x 0.81mm
Avikrimp Fully Insulated Quick Disconnect, Female, for 14-16 AWG Wire, Metal Strip
Descrizioni
Descrizioni di Panduit DNF14-205FIB-M fornite dai suoi distributori.
The vibration resistant female disconnect is made of brass and is tin-plated. It is fully insulated in a blue nylon housing. It has a tab size of 0.205/0.187 x 0.032 (5.2/4.8 x 0.8 mm) and supports a wire range of 16-14 AWG (1.5-2.5 mm
Female Disconnect, 5.2/4.8Mm, 14Awg, Blu; Product Range:Dnf-Fib Series; Terminal Type:Female Quick Disconnect; Tab Size - Metric:5.2Mm X 0.8Mm; Tab Size - Imperial:0.205" X 0.032"; Wire Size Awg Min:16Awg; Wire Size Awg Max:14Awg Rohs Compliant: Yes |Panduit DNF14-205FIB-M