Panasonic ERJP6WF1002V
Res Thick Film 0805 10K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERJP6WF1002V.
IHS
Datasheet6 pagine5 anni fa
ODG (Origin Data Global)
Newark
JRH Electronics
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-26.79%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-08-02
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJP6WF1102V
Res Thick Film 0805 11K Ohm 1% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Paper T/R
PanasonicERJP6WF9101V
Res Thick Film 0805 9.1K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJP06F1002V
Res Thick Film 0805 10K Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERJP6WF1002V fornite dai suoi distributori.
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 10 kΩ, 0.5 W, ±1 %, ERJP6WF1002V
0805 ANTI-SURGE CHIP RESISTOR / 0805 ANTI-SURGE CHIP RESISTOR, 1%, 10KOHM
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 10000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.5W 1/2W 10kOhm ±200ppm/C
ERJ Series 0805 1 kOhm 0.5 W ±1 % ±200 ppm/°C Anti-Surge Thick Film Resistor
THICK FILM SMNT FIXED RESISTOR 0805 CASE 10KOHM +/-1% 0.5W +/-200PPM/DEGC
Thick Film Resistors - SMD 0805 10Kohms 1% Anti-Surge AEC-Q200
Anti-Surge Chip Resistor (Double-sided resistive), 10000 ½, 1 %, 0.5 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJP6WF1002V - Small & High Power Chip Resistors
Res, Thick Film, 10K, 1%, 0.5W, 0805; Resistance:10Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film (Double Sided); Resistor Type:Anti-Surge Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P6WF1002V
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 10 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 500 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.65 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0805