Panasonic ERJP06F37R4V
Res Thick Film 0805 37.4 Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERJP06F37R4V.
Newark
Datasheet8 pagine11 anni fa
Datasheet6 pagine8 anni fa
Datasheet8 pagine11 anni fa
Master Electronics
TME
Burklin Elektronik
Farnell
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ6ENF37R4V
Res Thick Film 0805 37.4 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Molded SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 37.4 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805FR-0737R4L
Res Thick Film 0805 37.4 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 37.4 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 37.4ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Resistor, Thick Film Chip; 37.4 Ohms; Case 0805; 0.125W; +/-1%; SMD; 100ppm/K; 150V
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERJP06F37R4V fornite dai suoi distributori.
Res Thick Film 0805 37.4 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
ERJ Series 0805 37.4 Ohm 0.5 W ±1 % ±100 ppm/°C Anti-Surge Thick Film Resistor
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 37.4 Ω, 0.5 W, ±1 %, ERJP06F37R4V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 37.4ohm, 400V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 37.4 ½, 1 %, 0.5 W
Panasonic SCT
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.5W 1/2W 37.4Ohm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 0805 37.4ohms 0.5W 1% AEC-Q200
SMD Thick Film 0805 0,5W 1% 37R4
Panasonic ERJP06F37R4V - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 37.4 Ohm, 500 Mw, - 1%, 400 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P06F37R4V
RES, 37R4, 1%, 0.5W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 37.4ohm; Product Range: ERJP06 Series; Voltage Rating: 400V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance To