Panasonic ERJ8RQF8R2V
Res Thick Film 1206 8.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERJ8RQF8R2V.
IHS
Datasheet10 pagine5 anni fa
Future Electronics
element14 APAC
Newark
JRH Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-23.70%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Ultra Librarian
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-06-01
Parti correlate
Yageo GroupRC1206FR-078R2L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 8.2Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206FR-078R2L
Res Thick Film 1206 8.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206FR-078R25L
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 8.25Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 7.5ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ-8RQF7R5V
Res Thick Film 1206 7.5 Ohm 1% 0.25W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 8.06 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 1206 8.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERJ8RQF8R2V fornite dai suoi distributori.
Res Thick Film 1206 8.2 Ohm 1% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Avnet Japan
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 8.2 Ω, 0.25 W, ±1 %, ERJ8RQF8R2V
Current Sense Resistors - SMD 1206 8.2ohm 1% Curr Sense AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 8.2ohm, 1.4318V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
8.2 Ohms ±1% 0.25W 1/4W 1206 (3216 Metric) Automotive Thick Film Chip Resistor
THICK FILM RESISTOR, 8.2 OHM, 250mW, 1%
THICK FILM LOW OHMIC SMNT RESTR 1206 CASE 8.2OHM +/-1%.25W +/-200PPM/C