Panasonic ERJ6ENF43R2V
Res Thick Film 0805 43.2 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERJ6ENF43R2V.
Panasonic
Datasheet3 pagine9 anni fa
Newark
JRH Electronics
element14 APAC
Burklin Elektronik
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-02-25
Parti correlate
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 43.2ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805FR-0743R2L
Res Thick Film 0805 43.2 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 43.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 47ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ6ENF39R2V
Res Thick Film 0805 39.2 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
125mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±100ppm/℃ 47.5Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERJ6ENF43R2V fornite dai suoi distributori.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 43.2ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 43.2Ohm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 0805 43.2ohms 1% AEC-Q200
Panasonic ERJ6ENF43R2V - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR, THICK, 43R2, 0.125W, 1%, REEL; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:43.2ohm; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:150V; Packaging:Reel; Resistor Mounting:SMD; Resistor Terminals:Wraparound