Panasonic ERJ6ENF3830V
Res Thick Film 0805 383 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERJ6ENF3830V.
Upverter
Datasheet3 pagine9 anni fa
Newark
JRH Electronics
element14 APAC
Burklin Elektronik
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC0805FR-07383RL
Res Thick Film 0805 383 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 383 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 383 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 383 Ohm 1% 0.125W(1/8W) 100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 392Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-07390RL
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC0805FR-07390RL; 390 Ohm; 0805; 1 %; Thick Film
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERJ6ENF3830V fornite dai suoi distributori.
Avnet Japan
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 383Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Thick Film Chip Res, 0805,1% Precision 3; Thick Film Chip Res, 0805,1% Precision 383ohm, 7 inch reel
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 383ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 383Ohm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 0805 383ohms 1% AEC-Q200
Panasonic ERJ6ENF3830V - General Purpose Chip Resistors
RES, THICK FILM, 383R, 1%, 0.125W, 0805; Resistance:383ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125mW; Resistor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Precision; Voltage Rating:150V RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, THICK, 383R, 0.125W, 1%, REEL; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:383ohm; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:150V; Packaging:Reel; Resistor Mounting:SMD; Resistor Terminals:Wraparound