Panasonic ERJ-P14J3R9U
Res Thick Film 1210 3.9 Ohm 5% 0.5W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERJ-P14J3R9U.
IHS
Datasheet9 pagine5 anni fa
Panasonic
JRH Electronics
Farnell
element14
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
Restocked
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-04
Parti correlate
PanasonicERJ-14YJ3R9U
PanasonicERJ-T14J3R9U
PanasonicERJ-14YJ3R6U
Res Thick Film 1210 3.6 Ohm 5% 0.5W(1/2W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 3.9 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1210JR-073R9L
500mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 3.9Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERJ-P14J3R9U fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 3.9ohm, 200V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 3.9 ½, 5 %, 0.5 W
Panasonic SCT
Anti-Surge Chip Resistor, 1206 3.9ohm, 7 inch reel
Panasonic ERJP14J3R9U - Small & High Power Chip Resistors
RES, 3R9, 5%, 0.5W, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 3.9ohm; Product Range: ERJP14 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Elem; Available until stocks are exhausted Alternative available
Resistor, Thick Film, 3.9 Ohm, 0.5W, 5%, Full Reel; Resistance:3.9Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Anti-Surge Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJP14J3R9U
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 3.2 x 2.5 x 0.6 mm Resistance technical notation: 3R9 Temperature range: -55 ... +155 °C Housing type: 1210 No. per roll (PU): 5000 Pitch (space between holes on tape): 4 mm Resistor type: Anti-Surge Roll diameter: 180 mm (7") Width, band: 8 mm Power Rating: 500 mW Rated voltage: 200 V Resistance: 3.9 Ohm