Panasonic ERJ-8RQF2R2V
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 2.2 Ω, 0.25 W, ±1 %, ERJ8RQF2R2V
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERJ-8RQF2R2V.
Panasonic
Datasheet4 pagine9 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
Farnell
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-21.78%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Ultra Librarian
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-06-01
Parti correlate
Yageo GroupRC1206FR-072R2L
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC1206FR-072R2L; 2.2 Ohm; 1206; 1 %; Thick Film
CRCW Series 1206 0.25 W 2.2 Ohm ±1 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupAC1206FR-072R2L
Res Thick Film 1206 2.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 2.2 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-132R2L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
250mW Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 2Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERJ-8RQF2R2V fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2.2ohm, 0.7416V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 2.2Ohm ±200ppm/C
Current Sense Resistors - SMD 1206 2.2ohm 1% Curr Sense AEC-Q200
Current Sensing Resistors Thick Film Type / 1206 / 1% / 2,2Ohm / 0,25W / T.C.R.
THICK FILM LOW OHMIC SMNT RESTR 1206 CASE 2.2OHM +/-1%.25W +/-200PPM/C
Resistor, 2R2, 1%, THICK FILM, 1206;
Panasonic ERJ8RQF2R2V - Current Sensing Chip Resistors
RESISTOR, 1206, 0.25W, 1%, 2R2; Resistance:2.2ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Series:ERJ; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Type:Thick Film; Resistor Case Style:1206; No. of Pins:2; Case ;RoHS Compliant: Yes