Panasonic ERJ-6GEYJ2R4V
Res Thick Film 0805 2.4 Ohm 5% 1/8W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERJ-6GEYJ2R4V.
Panasonic
Datasheet0 pagine0 anni fa
Farnell
Newark
Master Electronics
Trend di 3 mesi:
-100%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Parti correlate
Res Thick Film 0805 2.4 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 2.4ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805JR-072R4L
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 2.4Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 2.2 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0805 2.2 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2.2ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERJ-6GEYJ2R4V fornite dai suoi distributori.
Avnet Japan
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 2.4 Ω, 0.125 W, ±5 %, ERJ6GEYJ2R4V
Thick Film Chip Res, 0805, 1/10W 5% 2.4ohm, 7 inc
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 2.4ohm, 150V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 2.4Ohm -100/ +600ppm/C
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 2.4 Ohm, 125 Mw, - 5%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6GEYJ2R4V
Panasonic ERJ6GEYJ2R4V - General Purpose Chip Resistors
RES, 2R4, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 2.4ohm; Product Range: ERJ6GE Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance To