Panasonic ERJ-1TRQFR91U
ERJ Series 2512 0.91 Ohm 1 W ±1 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERJ-1TRQFR91U.
Panasonic
Datasheet4 pagine9 anni fa
RS (Formerly Allied Electronics)
Farnell
Master Electronics
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+1.78%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Introduction Date2001-10-03
Parti correlate
CRCW Series 2512 1 W 1 Ohm ±1 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRL2512FK-070R82L
Res Thick Film 2512 0.82 Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Yageo GroupRC2512FK-071RL
1W Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 1Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 1Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2512 1 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C SMD Blister T/R
Res Thick Film 2512 1 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERJ-1TRQFR91U fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.91ohm, 0.9539V, 1% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
THICK FILM LOW OHMIC SMNT RESISTOR 2512 CASE 910MOHM +/-1% 1W +/-200PPM/C
Current Sense Resistors - SMD 2512 0.91ohm 1% Curr Sense AEC-Q200
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 1W 910mOhm ±200ppm/C
Panasonic ERJ1TRQFR91U - Current Sensing Chip Resistors
CURRENT SENSE RES, 0R91, 1%, 1 W, 2512; Resistance: 0.91ohm; Product Range: -; Resistor Case Style: 2512 [6432 Metric]; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperature Coefficie