Panasonic ERG-2SJ100
Fixed Resistor, Metal Oxide, 2W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
EOL
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERG-2SJ100.
Panasonic
Datasheet7 pagine11 anni fa
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Arrow Electronics
DigiKey
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginIndonesia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2005-03-08
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2021-09-30
LTD Date2022-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
TE Connectivity1625890-6
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 10ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1-1625885-4
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Resistor, Metal Oxide, Res 10 Ohms, Pwr-Rtg 3 W, Tol 5%, Axial | TE Connectivity ROX3SJ10R
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERG-2SJ100 fornite dai suoi distributori.
Axial FIXED RESISTOR ERG 0.157Diax0.472L 4.00mmx12.00mm 2W 10Ohm ±350ppm/C
Res Metal Oxide Film 10 Ohm 5% 2W ±350ppm/C Conformal Coated AXL
RESISTOR, 10 OHM, 2W, 5%, AXIAL; Product; RESISTOR, 10 OHM, 2W, 5%, AXIAL; Product Range:PANASONIC - ERG Series; Resistance:10ohm; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Resistor Element Type:Metal Film; Voltage Rating:350V