Panasonic ERA8AEB1373V
Res Thin Film 1206 137K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERA8AEB1373V.
Newark
Datasheet3 pagine10 anni fa
Datasheet7 pagine5 anni fa
Datasheet2 pagine13 anni fa
Datasheet2 pagine13 anni fa
Datasheet2 pagine15 anni fa
Datasheet4 pagine16 anni fa
Datasheet4 pagine17 anni fa
Datasheet0 pagine0 anni fa
Datasheet0 pagine0 anni fa
Electro Sonic
Master Electronics
Panasonic SCT
Burklin Elektronik
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-10-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
PanasonicERA8AEB134V
Res Thin Film 1206 130K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT1206BRD07150KL
250mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 150kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT1206BRD07147KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 147000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
250mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 127kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA8AEB154V
250mW Thin Film Resistor 150V ±0.1% ±25ppm/℃ 150kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERA8AEB1373V fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.25W, 137000ohm, 150V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 1206
ERA-8A FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±0.1% ±25ppm/C 137kOhm 0.25W 1/4W
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.25W, 137000½, 0.1%, 1206, RoHS
Panasonic SCT
Panasonic ERA8AEB1373V - High Precision Chip Resistors
Surface Mount Thin Film Resistor, Aec-Q200 Era Series, 137 Kohm, 250 Mw, - 0.1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA-8AEB1373V
RESISTOR, 1206, 137K, 0.1%, 0.25W; Resistance:137kohm; Power Rating:250mW; Resistance Tolerance:± 0.1%; Resistor Case Style:1206 [3216 Metric]; Resistor Element Material:Thin Film; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Voltage Rating:150V; Resistor Mounting:SMD