Panasonic ERA3AEB1782V
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 17800ohm, 75V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERA3AEB1782V.
Newark
Datasheet3 pagine10 anni fa
Datasheet6 pagine7 anni fa
Datasheet4 pagine16 anni fa
Master Electronics
TME
Panasonic SCT
Burklin Elektronik
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-03-24
Parti correlate
Yageo GroupRT0603BRD0717K8L
100mW Thin Film Resistor 75V ±25ppm/℃ ±0.1% 17.8kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRD0716K9L
Res Thin Film 0603 16.9K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRT0603BRD0718K2L
100mW Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 18.2kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA3AEB1692V
Res Thin Film 0603 16.9K Ohm 0.1% 1/10W ±25ppm/°C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERA3AEB1782V fornite dai suoi distributori.
Thin Film Resistor, chip,0603,1/10W, +/-0 Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA-3AEB1782V
ERA-3A FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor 卤0.1% 卤25ppm/C 17.8kOhm 0.1W 1/10W
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.1W, 17800½, 0.1%, 0603, RoHS
Panasonic SCT
ERA Series 0603 17.8 kOhm 0.1 W ±0.1 % ±25 ppm/°C SMT Metal Film Chip Resistor
RES SMD 17.8KOHM 0.1% 1/10W 0603
Panasonic ERA3AEB1782V - High Precision Chip Resistors
RESISTOR, 17K8, 0603, 0.1%, 0.1W; Resistance:17.8kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:100mW; Voltage Rating:75V; Series:ERA; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C; Resistor Element Type:Thin Film; Resistor Case Style:0603; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (18-Jun-2010); External Length / Height:0.45mm; External Depth:0.8mm; External Width:1.6mm; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C