Panasonic ERA-2ARB4421X
0402 Thin Film Chip Resistor / 0402 SMD Resistor 0.1% 10PPM 4.42 Kohm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERA-2ARB4421X.
Panasonic
Datasheet3 pagine10 anni fa
Electro Sonic
Trend di 3 mesi:
-3.59%
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-10-22
Parti correlate
TE ConnectivityRN73C1E4K42BTDF
Res Thin Film 0402 4.42K Ohm 0.1% 1/16W ±10ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRT0402BRB074K7L
62.5mW Thin Film Resistor ±0.1% ±10ppm/℃ 4.7kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity / AMP7-1879130-1
Res Thin Film 0402 4.64K Ohm 0.1% 1/16W ±10ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE Connectivity5-1879130-9
Res Thin Film 0402 4.22K Ohm 0.1% 1/16W ±10ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERA-2AEB4421X
Res Thin Film 0402 4.42K Ohm 0.1% 0.063W ±25ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRT0402BRD074K42L
62.5mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 4.42kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERA-2ARB4421X fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Thin Film, 0.063W, 4420ohm, 50V, 0.1% +/-Tol, 10ppm/Cel, Surface Mount, 0402
ERA-2A FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±0.1% ±10ppm/C 4.42kOhm 0.063W 1/16W
Metal Film (Thin Film) Chip Resistors, 0.063W, 4420½, 0.1%, 0402, RoHS
Panasonic SCT
Thin Film Resistors - SMD 0402 4.42Kohms 0.1% .063W 10ppm AEC-Q200
Panasonic ERA2ARB4421X - High Precision Chip Resistors
RES SMD 4.42KOHM 0.1% 1/16W 0402
Res, 4K42, 0.1%, 0.063W, Metal Film/0402; Resistance:4.42Kohm; Resistance Tolerance:± 0.1%; Power Rating:63Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Metal Film (Thin Film); Resistor Type:High Reliability Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERA2ARB4421X