Panasonic EEUFC1A221
Aluminum Electrolytic Capacitor, 220uF, 10V, ± 20%, 1000 hours @ 105°C, Radial Leaded
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic EEUFC1A221.
IHS
Datasheet10 pagine11 anni fa
JRH Electronics
Future Electronics
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date1998-03-24
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2015-03-31
LTD Date2015-06-30
Parti correlate
PanasonicEEUFC1A221SH
Panasonic EEUFC1A221SH - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 10V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicECA-1AHG221
Aluminum Electrolytic Capacitor, 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXUVY1A221MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVY 10V 220muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
KYOCERA AVXUVZ1A221MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVZ 10V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConEKMG100ELL221MF11D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic EEUFC1A221 fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 220uF 10V 20% (6.3 X 15mm) Radial 2.5mm 400mA 1000h 105C Automotive Bulk
CAPACITOR, ALUM ELECTROLYTIC, CAP 220 UF, TOL 20%,VOL-RTG 10 VDC, RADIAL,6.3X15,BULK
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 220UF,
Aluminum Electrolytic Capacitor, 220Uf, 10V, 20%, Radial; Capacitance:220Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Pc Pin; Lifetime @ Temperature:1000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2.5Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic EEU-FC1A221