Panasonic EEHZK1E561UP
Cap Aluminum Polymer 560uF 25V 20% Cylindrical 20m Ohm 2800mA 4000 hr 125°C Emboss T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic EEHZK1E561UP.
Future Electronics
Datasheet8 pagine6 anni fa
JRH Electronics
TME
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2019-07-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic EEHZK1E561UP fornite dai suoi distributori.
Avnet Japan
Panasonic EEHZK1E561UP - Conductive Polymer Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 560uF, Surface Mount
Cap, 560Uf, 25V, Alu Elec, Hybrid, Smd; Capacitance:560Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage(Dc):25V; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Esr:0.02Ohm; Lifetime @ Temperature:4000 Hours @ 125°C; Product Diameter:10Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic EEH-ZK1E561UP