Panasonic EEE-FP1V331AV
Panasonic EEEFP1V331AV - Aluminum Electrolytic Capacitors (Surface Mount Type)
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic EEE-FP1V331AV.
IHS
Datasheet11 pagine7 anni fa
Panasonic
JRH Electronics
Electro Sonic
Trend di 3 mesi:
-6.74%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
Introduction Date2012-12-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic EEE-FP1V331AV fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum 330uF 35V 20% (10 X 10.2mm) Cylindrical 1190mA 2000hr 105°C Embossed T/R
Avnet Japan
Cap Aluminum Lytic 330uF 35V 20%( 10 X 10.5mm) SMD 0.06 Ohm 1190mA 2000h 105C Automotive T/R
Aluminum Electrolytic Capacitors, 35V, 330µF, -55¡C to +105¡C, RoHS
Panasonic SCT
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Surface Mount, 4141
Cap, 330Uf, 35V, Alu Elec, Smd; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:330Μf; Voltage(Dc):35V; Esr:0.06Ohm; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Range:Fp Series; Product Diameter:10Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic EEEFP1V331AV