Panasonic HL1-HP-AC240V
HL Series 15A SPDT 240 VAC Through Hole Space Saving General Purpose Power Relay
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic HL1-HP-AC240V.
Future Electronics
Datasheet6 pagine18 anni fa
Datasheet10 pagine26 anni fa
Datasheet0 pagine0 anni fa
IHS
Panasonic
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.50
Introduction Date2005-10-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2018-09-30
Parti correlate
PanasonicHL1-H-AC240V
RELAY GEN PURPOSE SPDT 15A 240V
Power Relay 220/240VAC 15A SPDT(20.6mm 43mm 40.75mm) Chassis Automotive
PanasonicHL1-H-AC48V
Power Relay 48VAC 15A SPDT(27.2x20.8x41.75)mm Socket
TE Connectivity4-1415540-4
POWER RELAY, SPDT, 16A, CTRL-V 230VAC, VOL-RTG 400VAC, DIN RAIL, XT SERIES
TE Connectivity1-1721956-7
Power/Signal Relay, Spdt, Momentary, 0.015A (Coil), 24Vdc (Coil), 360Mw (Coil), 10A (Contact),
NTE ElectronicsR14-5A15-120
RELAY-SPDT 15AMP 120VAC WITH PLUG-IN/SOLDER TERMINALS | NTE Electronics Inc. R14-5A15-120
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic HL1-HP-AC240V fornite dai suoi distributori.
Power Relay 220/240VAC 15A SPDT(27.2x20.8x36.9)mm THT
Power/Signal Relay, SPDT, Momentary, 1200mW (Coil), 15A (Contact), 30VDC (Contact), AC Input, AC/DC Output