onsemi P6SMB39AT3G
Diode TVS Single Uni-Dir 33.3V 600W Automotive 2-Pin SMB T/R
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per onsemi P6SMB39AT3G.
Upverter
Datasheet7 pagine19 anni fa
Datasheet7 pagine14 anni fa
Datasheet7 pagine10 anni fa
Datasheet7 pagine16 anni fa
Datasheet7 pagine16 anni fa
IHS
Newark
iiiC
Modelli CAD
Scarica il simbolo onsemi P6SMB39AT3G, l'impronta e i modelli STEP 3D dai nostri partner di fiducia.
FONTEeCADmCADFILE
EE Concierge
SimboloImpronta
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti correlate
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 33.3V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
BournsSMBJ33A
TVS Diode, SMBJ, Unidirectional, 33 V, 53.3 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
Diodes Inc.SMBJ33A-13-F
SMBJ33A Series 600 W 33 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
onsemiSMBJ33A
Diode Transient Voltage Suppressor (TVS) Single Uni Directional 33V 600W 2-Pin SMBJ T/R
LittelfuseTPSMA6L33A
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 33V 600W 60A 5% UniDirectional
LittelfuseP6SMB39A
P6SMB Series - 600W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AA Package, 33.3V, RoHS
Descrizioni
Descrizioni di onsemi P6SMB39AT3G fornite dai suoi distributori.
600 Watt SMB Transient Voltage Suppressor, 39 V, Unidirectional
600 WATT PEAK POWER ZENER TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 33.3V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Transient Voltage Suppressor (TVS) Diode; Reverse Stand-Off Voltage, VRWM:33.3V; Breakdown Voltage Max:39V; Clamping Voltage Max, Vc:53.9V; Package/Case:SMB; Breakdown Voltage, Vbr:39V; Capacitance, Cd:500pF ;RoHS Compliant: Yes
DIODE, TVS, UNI, 39V, SMB; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:33.3V; Breakdown Voltage Range:37.1V to 41V; Clamping Voltage Vc Max:53.9V; Diode Configuration:Unidirectional; Peak Pulse Current Ippm:11.2A; Diode Case Style:403A; No. of Pins:2; Power Dissipation Pd:3W; SVHC:No SVHC (19-Dec-2011); Breakdown Voltage:39V; Breakdown Voltage Max:39V; Breakdown Voltage Vbr:39V; Breakover Voltage Min:39.05V; Capacitance Cd @ Vr Typ:500pF; Current Ir Max:5µA; Diode Type:TVS, Unidirectional; Package / Case:Case 403; Peak Pulse Power:600W; Power Dissipation Pd:3W; Reverse Voltage Vr Max:33.3V; Stand-off Voltage:33.3V; Termination Type:SMD