onsemi NCP565MN33T2G
LDO Regulator, 1.5 A, High PSRR, with Fast Transient Resoponse Vout: 3.3 V
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per onsemi NCP565MN33T2G.
IHS
Datasheet17 pagine5 anni fa
onsemi
Augswan
Farnell
JRH Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Supply Chain
Country of OriginThailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2003-09-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 years ago)
LTB Date2022-01-07
LTD Date2022-07-07
Manufacturer Lifecycle StatusOBSOLETE (Last Updated: 2 years ago)
Parti correlate
LDO Regulator, 1.5 A, High PSRR, with Fast Transient Resoponse Vout: Adj
LDO Regulator, 1.5 A, High PSRR, with Fast Transient Resoponse Vout: 1.5 V
LDO Regulator, 1.5 A, High PSRR, with Fast Transient Resoponse Vout: 1.2 V
STMicroelectronicsLD39150PU-R
LD39150 Series 1.5 A 1.22 to 5 V Ultra LDO BiCMOS Voltage Regulator -DFN-6 (3x3)
MIC94345 Series 1.2 V Fixed Output 500 mA Surface Mount LDO Regulator -TDFN-6EP
500mA Fixed Output LDO featuring Auto Discharge with Ripple Blocker Technology
Descrizioni
Descrizioni di onsemi NCP565MN33T2G fornite dai suoi distributori.
Linear Voltage Regulator, LDO, Low Voltage, Fast Transient Response, 1.5 A, V out : 3.3 V
NCP565MN33T2G, LDO VOLTAGE REGULATOR, 1.5A, 3.3 V, MAXIMUM OF 18 VIN, 6-PIN DFN
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A 6DFN / 1.5 A Low Dropout Linear Regulator
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 1.3V Dropout, CMOS, PDSO6
NCP565 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 900mV 850mum 1.5A -40C~125C