onsemi NCP563SQ33T1G
NCP563 Series 80 mA 3.3 V CMOS Low Iq LDO Linear Voltage Regulator - SC-70-4
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per onsemi NCP563SQ33T1G.
JRH Electronics
Datasheet9 pagine6 anni fa
Master Electronics
onsemi
Augswan
iiiC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-9.88%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Parti correlate
Linear Voltage Regulator, LDO, CMOS Low Iq, 80 mA, V out : 1.8 V
NCP562SQ25T1G, LDO VOLTAGE REGULATOR,280MA,2.5V 2%,MAXIMUM OF 6 VIN,4-PIN SC-82
Linear Voltage Regulator, LDO, CMOS Low Iq, 80 mA, V out : 3.0 V
Texas InstrumentsTLV70018DCKR
200-mA, high-PSRR, low-IQ, low-dropout voltage regulator with enable 5-SC70 -40 to 125
Texas InstrumentsTLV70028DCKT
Texas InstrumentsTLV70033DCKR
Descrizioni
Descrizioni di onsemi NCP563SQ33T1G fornite dai suoi distributori.
NCP563SQ33T1G, LDO VOLTAGE REGULATOR,280MA,3.3V 2%,MAXIMUM OF 6 VIN,4-PIN SC-82
1¦ÌA Fixed 80mA 1 3.3V 2.3V 3.3V 6V 350mV@ 80mA 40mV 20mV SC-82AB , 1mm
LDO Regulator Pos 3.3V 0.28A 4-Pin (3+Tab) SC-82AB T/R
Fixed Positive LDO Regulator, 3.3V, 0.35V Dropout, CMOS, PDSO4
Ic, volt Regulator, fixed,+3.3V, cmos, sot-343R, plastic Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCP563SQ33T1G
芯片, 稳压器, LDO, 固定, 3.3V, 0.08A, SC-70-4;
NCP563 Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature voltage regulator linear 350mV 1mm 280mA -40C~85C
LDO, FIXED, 3.3V, 0.08A, SC-70-4; Output Type: Fixed; Input Voltage Min: -; Input Voltage Max: 6V; Fixed Output Voltage Nom.: 3.3V; Adjustable Output Voltage Min: -; Adjustable Output Voltage Max: -; Output Current: 80mA; Dropo