onsemi NCP1251CSN65T1G
NCP1251 Series 28 V 71 kHz Surface Mount Current-Mode PWM Controller - TSOP-6
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per onsemi NCP1251CSN65T1G.
IHS
Datasheet25 pagine10 anni fa
Electro Sonic
onsemi
Newark
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-3.65%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
Scarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Parti correlate
PWM Controller, Current Mode, up to 28 V Supply, 65/100 kHz, 500 mA Out, TSOP-6
PWM Controller, Current Mode, for Offline Power Supplies
NCP1253ASN65T1G, PWM CURRENT MODE CONTROLLER, 71 KHZ, 28 V, 6-PIN TSOP
Descrizioni
Descrizioni di onsemi NCP1251CSN65T1G fornite dai suoi distributori.
8.8V~28V Flyback 65KHz 18V 12V 18V No , 80% TSOP-6 3mm*1.5mm*1mm
Switching Controller, Current/voltage-mode, 71kHz Switching Freq-Max, PDSO6
SOT-23-6 AC-DC Controllers & Regulators ROHS
PWM CTRL, CURRENT MODE, 28V, TSOP-6
Ncp1251 Ovp Autorec 65Khz |Onsemi NCP1251CSN65T1G
IC CURRENT MODE PWM CTRLR 6-PIN TSOP
Switching Controllers PWM Cntlr Crnt Mode
AC-DC Controller And Voltage Regulator
NCP1251 ACTIVE (Last Updated: 5days ago) Over Power Over Voltage Short Circuit Tape & Reel (TR) dc ac converter 18V 3.1mm 65kHz 500mA
PWM CTRL, CURRENT MODE, 28V, TSOP-6; Input Voltage: -; Output Voltage: -; Output Current: -; Supply Voltage Min: -; Supply Voltage Max: 28V; Controller IC Case Style: TSOP; No. of Pins: 6Pins; Frequency: 65kHz; Operating Tempera