onsemi NCP1239KD65R2G
AC DC Controller Fixed Frequency Current Mode Controller Single Flyback 7-Pin SOIC T/R
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per onsemi NCP1239KD65R2G.
IHS
Datasheet29 pagine2 anni fa
Master Electronics
onsemi
SHENGYU ELECTRONICS
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2017-11-03
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE, NOT REC (Last Updated: 3 days ago)
Descrizioni
Descrizioni di onsemi NCP1239KD65R2G fornite dai suoi distributori.
Avnet Japan
Fixed Frequency Current Mode Controller for Flyback Converter with HV startup
Switching Controller, Current/voltage-mode, 70kHz Switching Freq-Max, PDSO7
AC to DC SwitchingConverter Flyback 65kHz T/R 7-Pin SOIC
65kHz 8.8V~35V SOP-7 AC-DC Controllers & Regulators ROHS
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7SOIC
ON SEMICONDUCTOR NCP1239KD65R2G
PWM CONTROLLER, 65KHZ, 0.5A, SOIC-7; Input Voltage: 35V; Output Voltage: -; Output Current: 500mA; Supply Voltage Min: -; Supply Voltage Max: -; Controller IC Case Style: SOIC; No. of Pins: 7Pins; Frequency: 65kHz; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 125°C; Product Range: -; Automotive Qualification Standard: -; RoHS Phthalates Compliant: Yes; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018)