onsemi NCP110AMX100TBG
LDO Regulator, 200 mA, Low Vin, Ultra-High PSRR 1V, Active Discharge
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per onsemi NCP110AMX100TBG.
IHS
Datasheet17 pagine3 anni fa
Electro Sonic
onsemi
JRH Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-6.60%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 5 years ago)
Descrizioni
Descrizioni di onsemi NCP110AMX100TBG fornite dai suoi distributori.
90dB~55dB(100Hz~100kHz) 25¦ÌA Fixed 200mA 1 1V 1.1V 1V 5.5V 0.001%/mA(Typ) 0.02(Typ) XDFN-4
Fixed Positive LDO Regulator, 1V, DSMALL OUTLINE, HEAT SINK/SLUG, EXTREMELY THIN PROFILE4
Compliant Fixed 200 mA 1 V Production (Last Updated: 2 years ago) 1 ACTIVE (Last Updated: 2 years ago)
LDO Regulator Pos 1V 0.2A 4-Pin XDFN EP T/R
Tape & Reel (TR) Surface Mount Over Current Over Temperature ROHS3Compliant voltage regulator linear 5.5V 200mA -40C~125C TJ
ON SEMICONDUCTOR NCP110AMX100TBG
Ldo, Fixed, 1V, 0.2A, -40 To 125Deg C; Output Type:Fixed; Input Voltage Min:1.1V; Input Voltage Max:5.5V; Fixed Output Voltage Nom.:1V; Adjustable Output Voltage Min:-; Adjustable Output Voltage Max:-; Output Current:200Ma; Dropout Rohs Compliant: Yes |Onsemi NCP110AMX100TBG