onsemi 1SMB26AT3G
TVS Diode Single Uni-Dir 26V 600W Automotive 2-Pin SMB T/R / TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMB
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per onsemi 1SMB26AT3G.
Electro Sonic
Datasheet7 pagine14 anni fa
Upverter
iiiC
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Modelli CAD
Scarica il simbolo onsemi 1SMB26AT3G, l'impronta e i modelli STEP 3D dai nostri partner di fiducia.
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Supply Chain
Country of OriginVietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1999-01-01
Parti correlate
onsemiSMBJ26A
Cut Tape 1 Surface Mount Single (Type) Tvs Diode 42.1V 5muA 600W 150C
LittelfuseTPSMA6L26A
TVS Diodes & ESD Suppressors; TPSMA6L26A; LITTELFUSE; 26 V; 42.1 V; 28.9 V; 30.4 V
SMA6J Series 600W 26V 42.1V Clamping Surface Mount TVS Diode DO-214AC
BournsSMBJ24A
TVS Diode, Transil SMBJ, Unidirectional, 24 V, 38.9 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
BournsSMBJ26A
TVS Diode, SMBJ Series, Unidirectional, 26 V, 42.1 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
Diodes Inc.SMBJ24A-13-F
SMBJ24A Series 600 W 24 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AA
Descrizioni
Descrizioni di onsemi 1SMB26AT3G fornite dai suoi distributori.
600 Watt SMB Transient Voltage Suppressor, 26 V Unidirectional
TVS DIODE, 600W, 26V, SMB; TVS Polarity:; TVS DIODE, 600W, 26V, SMB; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm:26V; Breakdown Voltage Range:28.9V to 31.9V; Clamping Voltage Vc Max:42.1V; Peak Pulse Current Ippm:14.2A; Diode Case Style:403A; No. of Pins:2; Power Dissipation Pd:3W
Transient Voltage Suppression Diode; Reverse Stand-Off Voltage, VRWM:26V; Clamping Voltage Max, Vc:42.1V; Termination Type:SMD; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Package/Case:SMB; Breakdown Voltage, Vbr:30.4V ;RoHS Compliant: Yes