Omron MK3P5SDC48
Power Relay 48VDC 1.63KOhm 10A 3PDT(34.5x34.5x52.5)mm Socket General Purpose Relay
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Omron MK3P5SDC48.
Omron
Datasheet10 pagine19 anni fa
Master Electronics
DigiKey
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2007-01-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Power Relay 48VDC 10A 3PDT(28x31.5x42.9)mm Socket
Electromechanical Relay 3PDT 10A 48VDC 1.7KOhm Through Hole
Power Relay 48VDC 1.8KOhm 10A 3PDT(38.73x35.56x55.49)mm Socket
TE Connectivity7-1393091-1
General Purpose Relays 3PDT 10A 48VDC POWER MULTIMODE RELAY
TE Connectivity / P&BKUP-14D55-36
Power Relay 36VDC 10A 3PDT(38.89x35.71x73.7)mm Bracket Enclosed Relay Medical
Descrizioni
Descrizioni di Omron MK3P5SDC48 fornite dai suoi distributori.
Electromechanical Relay 3PDT 10A 48VDC 1.63KOhm Socket
Power/Signal Relay, 3PDT, Momentary, 0.03A (Coil), 48VDC (Coil), 1500mW (Coil), 10A (Contact), 28VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Socket Mount
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 48V