Omron G7L2ABUBJCBAC200240
Power/Signal Relay, DPST, Momentary, 2500mW (Coil), AC Input, AC Output, Panel Mount
Production
Pagina del produttoreScheda dati
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Omron G7L2ABUBJCBAC200240.
IHS
Datasheet18 pagine23 anni fa
Omron
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-34.43%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Power/Signal Relay, DPST, Momentary, 2500mW (Coil), AC Input, AC Output, Surface Mount-Straight
Electromechanical Relay DPST-NO 25A 200/240VAC 21KOhm Bracket Mount
Schneider Electric725BXXSC3ML-120A
Power Relay Electromechanical 120VAC 25A DPST-NO DIN Rail/Panel Mount 725 Series
Schneider Electric725BXXSC3ML-24D
Power Relay Electromechanical 24VDC 25A DPST-NO DIN Rail/Panel Mount 725 Series
Schneider Electric725BXXSC3ML-24A
Power Relay Electromechanical 24VAC 25A DPST-NO DIN Rail/Panel Mount 725 Series
TE Connectivity5-1393211-9
Power Relay 30(NO)/3(NC)A DPST-NO(68.58mm 34.54mm 37.97mm) Flange
TE Connectivity / AMP1393212-3
Power/Signal Relay, 2 Form A, Momentary, 30A (Contact), 28VDC (Contact), Panel Mount
Descrizioni
Descrizioni di Omron G7L2ABUBJCBAC200240 fornite dai suoi distributori.
Relay General Purpose Power; 25A; DPST-NO; 240V AC Coil
Top Flange, Enclosed Power Relay, Square, 30 A, 6 Pins, Screw
Power Relay 200/240VAC 25A DPST-NO(52.5x34.5x55)mm Bracket
Diffuse PE Sensor 0 to 300 mm DetectionRange; Relay Output; Block Style; IP64
Relay, Dpst-No, 277Vac, 25A; Contact Configuration:Dpst-No; Coil Voltage:240Vac; Contact Current:25A; Product Range:G7L Series; Relay Mounting:Panel Mount; Coil Type:Non Latching; Contact Voltage Vac:277V; Relay Terminals:Screw Rohs Compliant: Yes |Omron Electronic Components G7L-2A-BUB-J-CB AC200/240