Omron A165E-LM-24D-02
Switch Emergency Stop N.C. DPST Mushroom Button 5A 250VAC 30VDC 14.7N Solder Panel Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Omron A165E-LM-24D-02.
IHS
Datasheet11 pagine3 anni fa
Electro Sonic
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-5.26%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.70.00
Introduction Date2005-10-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Pushbutton Switch, DPST, Momentary, 3A, 30VDC, Solder Terminal, Panel Mount-threaded
Switch Emergency Stop N.C. SPST Mushroom Button 5A 250VAC 30VDC 14.7N Solder Panel Mount
APEM IZMP1Z45NL0S SWITCH, INDUSTRIAL PUSHBUTTON, 16MM, SPST, 200mA, 250VAC
C&K ComponentsKM3301RR05Q
Pushbutton Switch, Spst, Momentary, 1A, 28Vdc, Quick Connect Terminal, Panel Mount-Threaded
Round Plunger Off-Mom SPST-NO -12.20(Dia) 10000Cycles 24V 125V 10000Cycles 8A
Descrizioni
Descrizioni di Omron A165E-LM-24D-02 fornite dai suoi distributori.
Emergency stop switch, illuminated, 40mm dia, push-lock/turn-reset, DPST-NC, 24 VDC
On-Off DPST-NC -16.00(Dia) 100000Cycles 30V 125V 100000Cycles 5A(AC),3A(DC)