NorComp 172-015-142R001
Conn D-Subminiature M 15 POS 2.77mm Wire Wrap ST Thru-Hole 15 Terminal 1 Port
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per NorComp 172-015-142R001.
IHS
Datasheet3 pagine7 anni fa
Farnell
DigiKey
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2014-03-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-10-31
Parti correlate
HARTING Elektronik09670155607
0967 SERIES 2.74MM PITCH 15 WAY STRAIGHT PMNT MALE WIRE WRAP D-SUB CONN,7.5A
Connector,Dsub, Machined Pin 7.5A, Straight Wire Wrap, Cnt Length=9.6mm (.378in
TE Connectivity5747841-4
D Sub Connector, Standard, Plug, AMPLIMITE HD-20 Series, 15 Contacts, DA, Solder
TE Connectivity5747841-6
D Sub Connector, DB15, Standard, Plug, AMPLIMITE HDP-20, 15 Contacts, DA, Solder
HARTING Elektronik09652626812
15 WAY RIGHT ANGLE THROUGH HOLE MOUNT PCB D-SUB CONNECTOR PLUG, 2.74MM PITCH
Descrizioni
Descrizioni di NorComp 172-015-142R001 fornite dai suoi distributori.
D Subminiature Connector, 15 Contact(s), Male, Solder Terminal, Hole 0.12
CONN D-SUB PLUG 15POS PNL MNT WW
D Sub Connector, Plug, 15Pos; D Sub Connector Type:Standard; Gender:Plug; Product Range:172 M Series; No. Of Contacts:15Contacts; D Sub Shell Size:Da; Contact Termination Type:Wire Wrap; Contact Material:Brass Rohs Compliant: Yes |Norcomp 172-015-142R001