NMB 2408NL-04W-B40-P00
DC Fan Axial Ball Bearing 12V 6V to 13.8V 15.89CFM 29dB 60 X 60 X 20mm
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per NMB 2408NL-04W-B40-P00.
IHS
Datasheet2 pagine0 anni fa
DigiKey
Future Electronics
Farnell
Sager Electronics
Supply Chain
Introduction Date2020-11-30
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-12-20
Parti correlate
DC Fans DC Axial Fan, 60x60x25mm, 12VDC, 19.8CFM, Rib Mount, Ball, 3-Lead Wires, Tach
DC Fan Axial Ball Bearing 12V 6V to 13.8V 19.8CFM 26.5dB 60 X 60 X 25mm
DC Fans DC Axial Fan, 60x60x15mm, 12VDC, 15.9CFM, 1.56W, Rib Mount, Lead Wires
DC Fan Axial Ball Bearing 12V 8V to 13.8V 20.2CFM 32.4dB 60 X 60 X 15mm High Speed
Dc Blower Ball 12V 0.3A 3.6W 3400Rpm 13.6Cfm 43.5Db Flange Rohs Compliant: Yes
60 mm x 60 mm x 15 mm Tube Axial Fan 12 VDC Ball Bearing 16CFM 33dBA 12" Wires Tach
Descrizioni
Descrizioni di NMB 2408NL-04W-B40-P00 fornite dai suoi distributori.
DC Fans DC Axial Fan, 60x20mm, 12VDC, 15.9CFM, Flange, Lead Wires
60x15mm, 24VDC, 11.6CFM, 3100 RPM, 25.0dB, 3 wire, Tach Output,Ball Bearing, Rib
Axial Fan, Wire Leaded, Brushless Motor, Ball, 24048NL Series, 12 VDC, 60 mm, 20 mm, 15.9 cu.ft/min RoHS Compliant: Yes
FAN, AXIAL, 60X60X20MM, 12VDC; Supply Voltage: 12V; Current Type: DC; Fan Frame Size: 60mm; External Depth: 20mm; Noise Rating: 29dBA; Flow Rate - Imperial: 15.9cu.ft/min; Flow Rate - Metric: 0.45m³/min; Bearing Type: Ball; Powe