United Chemi-Con EMVH500ADA100MF60G
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, 2826
Schede tecniche e documenti
Electro Sonic
Datasheet2 pagine10 anni fa
Datasheet2 pagine13 anni fa
IHS
Future Electronics
DigiKey
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-10-31
LTD Date2023-03-31
Parti correlate
KYOCERA AVXUCZ1H100MCL1GS
10uF 50V 25.5mA@120Hz 2.8惟 卤20% SMD,D6.3xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
United Chemi-ConEMVH630ADA100MH63G
Cap Aluminum Lytic 10uF 63V 20%( 8 X 6.3mm) SMD 2 Ohm 60mA 1000h 125C Automotive T/R
United Chemi-ConEMVH630ADA100MF80G
Cap Aluminum Lytic 10uF 63V 20%( 6.3 X 7.7mm) SMD 2 Ohm 60mA 1000h 125C Automotive T/R
PanasonicEEV-TG1J100P
CAP ELECT 10UF 63V TG SMD
PanasonicEEEFC1H100P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 50V 10muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-HA1J100P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR HA 63V 10muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EMVH500ADA100MF60G fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 10uF 50V 20% (6.3 X 5.7mm) SMD 2.8 Ohm 51mA 1000h 125°C Cardboard T/R
SURFACE MOUNT ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
10uF 50V 51mA@100kHz 2.8Ω@100kHz ±20% SMD,D6.3xL5.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
T&R / CAP 10UF 50V ELECT MVH SMD
Aluminium SMT capacitor MVH 10uF 50Vdc