Nichicon PCJ1A221MCL1GS
Cap Aluminum Polymer 220uF 10VDC 20% (8 X 7mm) SMD 0.021 Ohm 3220mA 2000h 105C Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon PCJ1A221MCL1GS.
Future Electronics
Datasheet2 pagine3 anni fa
Datasheet2 pagine5 anni fa
Datasheet2 pagine9 anni fa
Datasheet2 pagine10 anni fa
Trend di 3 mesi:
+35.06%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Impronta
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2007-09-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
United Chemi-ConAPXE100ARA221MH70G
Cap Aluminum Polymer 220uF 10V 20% (8 X 6.7mm) SMD 0.021 Ohm 3220mA 2000h 105°C T/R
Cap Aluminum 220uF 4V 20% (8 X 7mm) SMD 0.021 Ohm 3200mA 2000h 105C T/R
Cap Aluminum Polymer 220uF 6.3VDC 20% (8 X 7mm) SMD 0.022 Ohm 3400mA 2000h 105C Automotive
Panasonic6SVPS220M
Cap Aluminum Polymer 220uF 6.3VDC 20% (8 X 6.9mm) SMD 0.022 Ohm 3220mA 5000h 105C T/R
Cap Aluminum Polymer 220uF 6.3VDC 20% (6.3 X 6mm) SMD 0.015 Ohm 3200mA 2000h 105C Automotive T/R
Wurth Elektronik875105144008
ALUM. POLYMER CAP 220UF 6.3V 5.8MMV-CHIP WCAP-PSLP SERIES LIFETIME 2000H +105OC
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon PCJ1A221MCL1GS fornite dai suoi distributori.
PCJ Series 10 V 220 uF 105°C 2 kHrs SMT Polymer Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 3333
Capacitor Alum Elect, 220Uf, 10V, 20%, Smd, Full Reel; Capacitance:220Μf; Voltage(Dc):10V; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Esr:0.021Ohm; Lifetime @ Temperature:5000 Hours @ 105°C; Capacitance Tolerance:± 20% Rohs Compliant: Yes |Nichicon PCJ1A221MCL1GS