Nichicon PCF1E330MCL1GS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount,...
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon PCF1E330MCL1GS.
Future Electronics
Datasheet3 pagine3 anni fa
Datasheet3 pagine4 anni fa
Datasheet3 pagine8 anni fa
_legacy Avnet
Farnell
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-67.15%
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2007-09-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Panasonic25SVP33M
Cap Aluminum Polymer 33uF 25VDC 20%( 8 X 11.9mm) SMD 0.03 Ohm 2.98A 2000h 105C T/R
Wurth Elektronik875105444004
WCAP-PSLP Radial Can - SMD Aluminum Polymer Capacitor 0.248Dia 6.30mm ±20% 33muF 20V
Wurth Elektronik875105359004
WCAP-PSLP Aluminum Polymer Capacitors
WCAP-PSLP Radial Can - SMD Aluminum Polymer Capacitor 0.248Dia 6.30mm ±20% 33muF 25V
KYOCERA AVXPCF1C330MCL1GS
Cap Aluminum Polymer 33uF 16VDC 20% (6.3 X 6mm) SMD 0.031 Ohm 2400mA 2000h 105C Automotive T/R
United Chemi-ConAPXA160ARA330MF60G
Cap Aluminum Polymer 33uF 16V 20% (6.3 X 5.7mm) SMD 0.037 Ohm 2050mA 2000h 105°C T/R
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon PCF1E330MCL1GS fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Surface Mount, 3333
PCF Series 25 V 33 uF ±20% Ø8x12mm SMT Aluminum Polymer Capacitor
25V 33uF Polymer 卤20% 30m惟@100kHz SMD,D8xL12mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS
33¦ÌF 25V ¡À20% 30m¦¸ 2000h@ 105¡ãC 2.8A@ 100kHz SMD,8X12MM 8.3mm*8.3mm*12mm
CAP ALUM POLY 33UF 20% 25V SMD
Polymer/ Tp&reel |Nichicon PCF1E330MCL1GS
CAPACITOR, 33UF, 25V; Capacitor Application:General Purpose; Capacitance:33µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:25V; ESR:0.03ohm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Height:12mm; Diameter:8mm; Capacitor Mounting:SMD; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Operating Temperature Range:-55°C to +105°C; AC Ripple Current:2800mA; External Depth:8.3mm; External Length / Height:12mm; External Width:8.3mm; Leakage Current:412µA; Operating Lifetime:2000h; Termination Type:SMD