Nichicon LNC2G392MSEG
Aluminum Electrolytic Capacitor, 3900UF, 400V, 20%, Screw
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon LNC2G392MSEG.
IHS
Datasheet2 pagine3 anni fa
Farnell
Newark
Nichicon SCT
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2010-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
United Chemi-ConE37F501CPN392MF92M
Cap Aluminum Lytic 3900uF 500V 20% (89 X 92mm) Screw Terminal 0.025 Ohm 14200mA 5000h 85C
KYOCERA AVXLNU2W392MSEH
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 3900UF 450 V DC, NU SERIES 5000H 76.2 X 105MM
KYOCERA AVXLNU2G392MSEG
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 3900UF 400 V DC, NU SERIES 5000H 63.5 X 100MM
NichiconLQR2V392MSEG
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF, Chassis Mount
United Chemi-ConELXR351LGC392MDD0M
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF
United Chemi-ConE37F401CPN392MDB7M
Aluminum Electrolytic Capacitor, 3900Uf, 400V, Screw
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon LNC2G392MSEG fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF, Chassis Mount
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 3900UF, 400V, 20%, SCREW; Product Range:NC Series; Capacitance:3900 F; Capacitance Tolerance: 20%; Voltage Rating:400V; Diameter:63.5mm; ESR:-; Height:100mm; Lead Spacing:28.6mm; No. of Pins:2
Aluminum Electrolytic Capacitor, 3900Uf, 400V, 20%, Screw; Rango De Producto:Serie Nc; Capacidad:3900Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:400V; Diámetro:63.5Mm; Resistencia Esr:-; Altura:100Mm; Núm. De Contactos:2 |Nichicon LNC2G392MSEG