NIC Components NMC0805X5R224K50TRPLPF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.22uF, Surface Mount, 0805
NIC Components
Datasheet3 pagine14 anni fa
Datasheet2 pagine16 anni fa
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Introduction Date2002-07-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di NIC Components NMC0805X5R224K50TRPLPF fornite dai suoi distributori.
NMC Series 0805 0.22 uF 50 V ±10 % Tolerance X5R SMT Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitors; MLCC X5R Dielectric; Class II Semi-Stable TC
CAP CERAMIC 0.22UF 50V X5R 10% 0805 SMD