NIC Components NMC0603X7R104K100TRPF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0603
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet13 pagine6 anni fa
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-37.50%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2019-11-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupC0603C104K3RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Smd/Smt 25V 0.1Uf X7R 0603 10%
Yageo GroupC0603C104K4RACTU
16V 100nF X7R ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC0603C104K8RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10V 0.1uF X7R 0603 10%
Multilayer Ceramic Capacitor, CC Series, 0.1 - F, - 10%, X7R, 50 V, 0603 [1608 Metric]
KYOCERA AVX0603YC104KAT2A
KYOCERA AVX0603YC104K4T2A
0603 100 nF 16 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Descrizioni
Descrizioni di NIC Components NMC0603X7R104K100TRPF fornite dai suoi distributori.
Cap Ceramic 0.1uF 100V X7R 10% Pad SMD 0603 125°C T/R
NMC Series 0603 1 uF 100 V ±10 % Tolerance X7R SMT Ceramic Capacitor
0603 ceramic capacitor 10% 100nF