NIC Components NMC0603NPO120J50TRPF
NMC Series 0603 12 pF 50 V ±5 % Tolerance NP0 SMT Ceramic Capacitor
NIC Components
Verical
Trend di 3 mesi:
+446%
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2002-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupC0603C120J5GACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC – SMD/SMT; KEMET; C0603C120J5GACTU; 12 pF; 0603; 50 V; 50 V
Samsung Electro-MechanicsCL10C120JB8NNNC
50V 12pF C0G 卤5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 12pF NP0 ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10C120JB8NNND
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 0+-30ppm/Celcius TC, 12pF, Surface Mount, 0603 inch
100V 12pF NP0 ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
50V 12pF C0G ±5% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descrizioni
Descrizioni di NIC Components NMC0603NPO120J50TRPF fornite dai suoi distributori.
Cap Ceramic 12pF 50V C0G 5% Pad SMD 0603 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.000012uF, Surface Mount, 0603
CERAMIC CAPACITOR 0603 Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/C 5% 12pF 50V
Ceramic Capacitors; MLCC Ceramic Chip Capacitors;
CAP 12PF 50VDC C0G 5% SMD 0603 ROHS COMPLIANT: YES