NIC Components NACV4R7M400V10X10.8TR13F
Capacitor Aluminum 4.7uF 400VDC 20% 10 X 10.8mm SMD 88.2 Ohm 38mA 2000 hr T/R
Obsolete
Richiedi un campioneScheda dati
IHS
Datasheet4 pagine5 anni fa
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+2.59%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-05-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2023-07-31
Parti correlate
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TZV 35V 4.7muF ±20% 0.157Dia 4.00mm
PanasonicEEEFK1K4R7P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 80V 4.7muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicEEE-1HA4R7NP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 50V 4.7muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Cornell DubilierAFK475M80D16T-F
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 80V 20% (6.3 X 5.8mm) SMD 3 Ohm 40mA 2000h 105C Automotive T/R
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUR 100V 4.7muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCD 80V 4.7muF 卤20% 0.248Dia 6.30mm
Descrizioni
Descrizioni di NIC Components NACV4R7M400V10X10.8TR13F fornite dai suoi distributori.
NACV Series 4.7 uF 400 V 10 x 10.8 mm SMT Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors; High Voltage; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 4.7uF, Surface Mount, 4141
Cap, 4.7Uf, 400V, Alu Elec, Smd; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:4.7Μf; Voltage(Dc):400V; Esr:88.2Ohm; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Range:Nacv Series; Product Diameter:10Mmrohs Compliant: Yes |Nic Components NACV4R7M400V10X10.8TR13F