Nexperia 74HCT373D-Q100,118
Latch, 74HCT373, D Type Transparent, Tri State Non Inverted, 14 ns, 6 mA, 20 Pins, SOIC
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nexperia 74HCT373D-Q100,118.
Nexperia
Datasheet24 pagine15 anni fa
IHS
SHENGYU ELECTRONICS
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Supply Chain
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2012-08-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusRELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 years ago)
Parti correlate
D Flip-Flop, HC/UH Series, 1-Func, Positive Edge Triggered, 8-Bit, True Output, CMOS, PDSO20
Shift Register/Latch Single 8-Bit Serial to Serial/Parallel 16-Pin SO T/R Automotive AEC-Q100
D Flip-Flop, HCT Series, 1-Func, Positive Edge Triggered, 8-Bit, True Output, CMOS, PDSO20
7ns@ 5V,50pF TTL 1 4 2 2 2V 6V 24mA NAND Gate AC 24mA SOIC-14 , 8.75mm*4mm*1.5mm
D-Type NAND 74AC20 e3 74AC logic gate circuit 7ns @ 5V 50pF 1.5mm 24mA 24mA 6V
Texas InstrumentsCD4054BM96
Tape & Reel (TR) CD4054 4Segment PARALLEL display driver 100muA 10V 1.75mm -55C~125C
Descrizioni
Descrizioni di Nexperia 74HCT373D-Q100,118 fornite dai suoi distributori.
Octal D-type transparent latch; 3-state
Bus Driver, HCT Series, 1-Func, 8-Bit, True Output, CMOS, PDSO20
4.5V~5.5V D-Typelocking Latch 14ns SOP-20-300mil Latches ROHS