Murata LQH3NPN100NG0L
Ind Power Chip Shielded Wirewound 10uH 30% 1MHz Ferrite 630mA 1212 Embossed T/R
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Murata LQH3NPN100NG0L.
element14 APAC
Datasheet11 pagine15 anni fa
_legacy Avnet
Ciiva
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2007-08-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2018-03-31
LTD Date2018-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusDISCONTINUED (Last Updated: 5 years ago)
Parti correlate
General Purpose Inductor, 10uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 2012/0805
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 10uH 30% 1MHz Ferrite 0.015A 0.5Ohm DCR 0805 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 30% 1MHz Metal Alloy 0.68A 0.689Ohm DCR 1008 T/R
Ind Chip Shielded Multi-Layer 10uH 30% 1MHz Ferrite 50mA 0603 T/R
Descrizioni
Descrizioni di Murata LQH3NPN100NG0L fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 10uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 3030/1212
FIXED IND 10UH 630MA 684MOHM SMD
LQH3 1212 (3030Metric) 0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm 10muH
SPB17N80C3 Infineon Technologies
POWER INDUCTOR, 10UH, 630MA, 30%, 45MHZ; Inductance:10µH; Inductance Tolerance:± 30%; DC Resistance Max:0.57ohm; DC Current Rating:630mA; Self Resonant Frequency:45MHz; Inductor Case Style:1206; No. of Pins:2; Core Material:Ferrite ;RoHS Compliant: Yes