Murata Power Solutions NPH10S2405EIC
DC DC CONVERTER 5.1V 10W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5.1V 1.96A 18V - 36V Input
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet11 pagine3 anni fa
element14 APAC
Newark
Farnell
Ciiva
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2008-03-07
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-09-29
LTD Date2024-04-30
Parti correlate
DC DC CONVERTER 5.1V 15W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5.1V 3A 18V - 36V Input
Murata Power SolutionsNPH25S2405EIC
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5.1V 5A 25W 6-Pin Tube
Murata Power SolutionsNDS6S2405C
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5V 1.2A 6W 7-Pin
6W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP24 10kV reg 2:1; V. In: 18-36; V. Out: 05; mA. Out: 1000
3.5W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP24 10kV reg 2; V. In: 18-36; V. Out: 05; mA. Out: 700
6W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP24 8kV reg 2:1; V. In: 18-36; V. Out: 12; mA. Out: 500
Descrizioni
Descrizioni di Murata Power Solutions NPH10S2405EIC fornite dai suoi distributori.
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 5.1V 1.96A 10W 6-Pin Tube
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 10W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 10W 24V-5V DIP DC/DC
DC/DC POWER SUPPLY SNGL OUT 5.1V 1.96A 10W
CONVERTER, DC/DC, 10W, 5.1V; DC / DC Converter O/P Type:Fixed; No. of Outputs:1; Input Voltage:18V to 36V; Power Rating:10W; Output Voltage:5.1V; Output Current:1.96A; Supply Voltage:24V; DC / DC Converter Case Style:DIP; DC/DC Converter Mounting:Through Hole; Isolation Voltage:1.5kV; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Approval Category:UL Recognised; Efficiency:83%; External Depth:25mm; External Length / Height:10mm; External Width:32mm; Flammability Rating:UL94V-0; Input Voltage:24VDC; Input Voltage Max:36V; Input Voltage Min:18V; Line Regulation:0.05%; Load Regulation:0.5%; Mounting Type:Through Hole Technology; Operating Temperature Max:110°C; Operating Temperature Min:-40°C; Output Power Pout:10W; Output Voltage Max:5.1VDC; Power Density:1.5W/cm³