Murata Power Solutions NCS12D1212C
Module DC-DC 12VIN 1-OUT 12V/-12V 0.5A/-0.5A 12W 9-Pin DIP
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet2 pagine3 anni fa
element14 APAC
Newark
Farnell
Ciiva
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-07-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-03-31
LTD Date2022-08-31
Parti correlate
Module DC-DC 24VIN 2-OUT -12V/12V -0.416A/0.416A 10W Medical 9-Pin Metal DIP Tube
3W DC/DC-Converter 'ECONOLINE' DIP24 6kV reg 4:1; V. In: 9-36; V. Out: +/-12; mA. Out: +/-125
Descrizioni
Descrizioni di Murata Power Solutions NCS12D1212C fornite dai suoi distributori.
DC-DC Regulated Power Supply Module, 2 Output, 12W, Hybrid
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Industrial & ITE, 4:1, 12 W, 2 Outputs, Fixed, 12 V, 500 mA, -12 V, -500 mA, Regulated, DIP
DC/DC CONVERTER, 12W, +/-12V, +/-0.5A; No. of Outputs:2 Output; Output Power Max:12W; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:500mA; Output Voltage - Output 2:-12V; Output Current - Output 2:500mA; Outpu
DC/DC CONVERTER, 12W, +/-12V, +/-0.5A; DC / DC Converter Type:Isolated POL; DC / DC Converter Output Type:Fixed; Input Voltage DC Min:9V; Input Voltage DC Max:36V; No. of Outputs:2; Output Voltage Nom.:12V, -12V; Output Current Max:500mA; Output Power Max:12W; DC / DC Converter Mounting:Through Hole; Depth:20mm; Width:32mm; Height:10mm; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013)