Multicomp MCMR06X125 JTL
Res General Purpose Thick Film 0603 1.2M Ohm 5% 1/10W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Multicomp MCMR06X125 JTL.
IHS
Datasheet12 pagine12 anni fa
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-06-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC0603JR-071M2L
Res Thick Film 0603 1.2M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0603JR-071M2L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 1.2MΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603JR-071M3L
Res Thick Film 0603 1.3M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 1.2M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 0603 1.2M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3GEYJ125V
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, AEC-Q200 ERJ Series, 1.2 Mohm, 100 mW, 5%, 75 V
Descrizioni
Descrizioni di Multicomp MCMR06X125 JTL fornite dai suoi distributori.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1200000ohm, 75V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Surface Mount Chip Resistor, Ceramic, Mcmr Series, 1.2 Mohm, 100 Mw, 5%, 75 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |Multicomp Pro MCMR06X125 JTL
RES, 1M2, 5%, 0.1W, 0603, CERAMIC; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 1.2Mohm; Product Range: MCMR Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance