Microchip MIC37110-1.8YMT TR
LDO, 2.375V TO 5.5VIN, 1A, 1.8V, 6MLF; Primary Input Voltage: 5.5V; Output Voltag
Production
Scheda dati
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Microchip MIC37110-1.8YMT TR.
element14 APAC
Datasheet20 pagine14 anni fa
Augswan
Supply Chain
Projected EOL Date2025-10-19
Country of AssemblyChina
Country of FabricationN/A
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPHAS (Last Updated: 2 months ago)
Parti correlate
LDO, 2.375V TO 5.5VIN, 1A, ADJ, 6MLF; Primary Input Voltage: 5.5V; Dropout Voltag
LDO Regulator, 500 mA, Ultra-Low Iq, High PSRR, Ultra-Low Noise 3.3V, WDFN6
LDO Regulator, 500 mA, Ultra-Low Iq, High PSRR, Ultra-Low Noise 1.8V, WDFN6
LDO Regulator, 500 mA, Ultra-Low Iq, High PSRR, Ultra-Low Noise 3.0V, WDFN6
STMicroelectronicsST1L05BPUR
ST1L05 Series 1.8 V 1.3 A Very Low Quiescent BiCMOS Voltage Regulator - DFN-6
STMicroelectronicsST1L05APU33R
65dB(120Hz) 650¦ÌA Fixed 1.3A 1 3.3V 3V 3.3V 7V 500mV@ 1.3A 30mV 15mV DFN , 3mm*3mm*950¦Ìm
Descrizioni
Descrizioni di Microchip MIC37110-1.8YMT TR fornite dai suoi distributori.
Last Time Buy 31 March 2016, Last Shipment 30 Sept 2016
High-Performance, Low-Noise, 1A Ldos, 6 Udfn 2X2x.06Mm T/R
IC LDO REGULATOR 2.375V/5.5V-IN 1A SOIC-8
LDO, 2.375V TO 5.5VIN, 1A, 1.8V, 6MLF; Primary Input Voltage:5.5V; Output Voltage Fixed:1.8V; Dropout Voltage Vdo:230mV; Voltage Regulator Case Style:MLF; No. of Pins:6; Output Current:1A; Operating Temperature Range:-40°C to +125°C; MSL:MSL 2 - 1 year; SVHC:No SVHC (18-Jun-2012)