Mean Well XBG-240-AB-C
Constant Power LED Driver 240W 2000-5700mA 27V-56V Output Adjustable and Dimming with Connector
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Mean Well XBG-240-AB-C.
IHS
Datasheet8 pagine3 anni fa
Electro Sonic
Component Distributors Inc.
Sager Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-2.40%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2013-01-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descrizioni
Descrizioni di Mean Well XBG-240-AB-C fornite dai suoi distributori.
PLC Q Series Temperature input module; 8 channel; Thermocoupler
POWER SUPPLY, AC-DC, LED, CONSTANT, 240W, 30-60V, 4000-5700MA, XGB-240 SERIES
Led Driver, 5.7A, 60V, 240W Rohs Compliant: Yes |Mean Well XBG-240-AB-C
LED DRIVER, 5.7A, 60V, 240W; Available until stocks are exhausted
LED Power Supplies 240W 30-60V 4900mA Dimming w/connector
Switching power supply; LED; with dimming option; 240W; 30-60V; 4900mAl 100-305VAC; 142-431VDC; IP67
LED Driver (CP) 240W 4000-5700mA Linear (30-60Vdc) 100-305Vac PFC Dimming IP67 Metal Enclosure Fixed Cable
AC/DC LED Driver, 240 W, 60 VDC, 4.9 A, Constant Current, Constant Voltage, 100 VAC to 305 VAC, XBG-240 Series
AC/DC LED Power Supply 240W Single 4-Pin
LED Driver 240W 5.7A 30 ... 60V IP67
240W CONSTANT POWER MODE LED DRI