Mean Well RSP-750-15
AC to DC Switching Enclosed Power Supply with PFC Function 15 Volts 50 Amps 750 Watts
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Mean Well RSP-750-15.
IHS
Datasheet8 pagine3 anni fa
Component Distributors Inc.
Electro Sonic
TME
Jameco
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-3.84%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-12-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Mean WellHRPG-450-15
AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, Adjustable, Fixed, 1 Output, 450 W, 15 VDC, 30 A
TDK-LambdaCC30-2415SFP-E
Power Supply; 30W30W1836VDCDC; PCB Mount; Input 24VDC; Output 15V 2A; 30W
TDK-LambdaCC15-4815SFP-E
Power Supply; 15W15W3676VDCDC; PCB Mount; Input 48VDC; Output 15V 1A; 15W
Mean WellSP-750-15
Mean Well SP-750-15 const. voltage power supply, Uout 15V, Iout 0-50A, 750W, PFC, RoHS
Mean WellRSP-1000-15
AC-DC Power Factor Correction Module, 1 Output, 750W, Hybrid
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 15V 0.2A 3W Medical 17-Pin Metal DIP SMD Tube
Descrizioni
Descrizioni di Mean Well RSP-750-15 fornite dai suoi distributori.
750 W, Single Output, 15 VDC@50 A Industrial Enclosed with Fan AC-DC Power Supply
Power Supply; module; 750W; 15V; 50A; 90-264VAC; 127-370VDC
15Vdc 50A, 15Volts PFC Power Supply PFC, Low Profile 15V 50A, 750 Watts
RSP-750-15 MEAN WELL AC-DC 15 Volt 50 Amp 750 Watt Power Supply +More!
Switching Power Supplies 750W 15V 50A Power Supply W/PFC
POWER SUPPLY, AC-DC, ENCLOSED, 750W, 15V@50A, 90-264V IN
AC-DC Enclosed - PFC & Parallel Series
Power Supply, Ac-Dc, 15V, 50A; No. Of Outputs:1Outputs; Output Power Max:750W; Output Voltage - Output 1:15V; Output Current - Output 1:50A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Rohs Compliant: Yes |Mean Well RSP-750-15
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 15 / Output Voltage Nominal 1 V = 15 / Output Current 1 A = 50 / Output Type = Adjustable / Rated Power W = 750 / Input Voltage Min. V = 90 / Input Voltage Nominal = 100 ... 240 VAC / Input Voltage Max. V = 264 / Housing Type = Metal / Termination Type = Screw Terminal / Efficiency % = 89 / MTBF h = 1036800 / Ripple & Noise (V) mV = 150 / Operating Temperature Min. °C = -30 / Operating Temperature Max. °C = 70 / Length mm = 250 / Width mm = 127 / Height mm = 41 / Warranty = 3 Years