Mean Well RSDW20H-15
20W Reliable Raceway DC-DC Regulated Converter DIP Package 110V Input 15V 666mA Output
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Mean Well RSDW20H-15.
IHS
Datasheet8 pagine3 anni fa
Electro Sonic
Jameco
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+26.32%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-12-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di Mean Well RSDW20H-15 fornite dai suoi distributori.
FX3G Logic Module - 14 Inputs, 10 Outputs, Transistor, Computer, HMI Interface
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 20W 43-160Vin 15V 1330mA 2x1 DIP Iso
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 15 / Output Current 1 A = 1.33 / Adjustable Output Voltage Min. V = 13.5 / Adjustable Output Voltage Max. V = 16.5 / Output Type = Adjustable / Rated Power W = 20 / Input Voltage Min. V = 43 / Input Voltage Max. V = 160 / Mounting Type = Through Hole / Termination Type = PCB Pins / Package Type = DIP / Efficiency % = 89.5 / Ripple & Noise (V) mV = 60 / Protection Type = Short Circuit Protection / Protection Type = Overload Protection / Protection Type = Over Voltage Protection / Protection Type = Under Voltage Protection / Insulation Voltage kV = 3 / MTBF h = 779000 / Length mm = 50.8 / Width mm = 25.4 / Height mm = 10.2 / Warranty = 3 Years