Mean Well RSD-100C-5
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 100W, Hybrid
Production
Pagina del produttoreScheda dati
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Mean Well RSD-100C-5.
IHS
Datasheet7 pagine3 anni fa
Farnell
JRH Electronics
Component Distributors Inc.
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-2.53%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2019-01-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di Mean Well RSD-100C-5 fornite dai suoi distributori.
28.8-67.2VDC O/P +5V20A, DC/DC Converter EN50155 Railway Standard, 100 Watts
28.8-67.2VDC O/P +5V20A; D/D Enclosed; DC/DC; Enclosed Type
RSD-100C-5 MEAN WELL DC-DC 33.6~62.4V Input, 5V/20A output + More!
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 5V 20A 100W 5-Pin
Isolated Chassis Mount DC/DC Converter, Railway, 2:1, 100 W, 1 Output, Fixed, 5 V, 20 A, Regulated, Enclosed
100 Watt Regulated DC-DC CONVERTER, RSD-100C-5,
DC/DC-Conv 33,6-62V:5V 20A 100W
DC/DC 100W 5V Railway Enclosed
Converter DC/DC; 100W; 5V; 20A; 33.6-62.4VDC
Isolated DC/DC Converters - Chassis Mount
100W 1 33.6V 62.4V 5V 161mm*68mm*36mm
Dc-Dc Converter, 5V, 20A; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:100W; Output Voltage - Output 1:5V; Output Current - Output 1:20A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Voltage - Output 3:-; Output Rohs Compliant: Yes |Mean Well RSD-100C-5