Mean Well NPP-1700-48
2-in-1 1680W 55.2V 25A Ultra-Wide Output Range Intelligent Battery Charger & Power Supply
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Mean Well NPP-1700-48.
IHS
Datasheet9 pagine2 anni fa
Jameco
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+2.66%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.60
Introduction Date2023-07-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descrizioni
Descrizioni di Mean Well NPP-1700-48 fornite dai suoi distributori.
57.6Vdc 25A Battery Charger/Power Supply Enclosed with Rear Fan Remote On/Off
Battery Chargers 1680W 90-264VAC 42-80V 25A Battery Charger or Power Supply
NPP-1700-48 MEAN WELL AC-DC 57.6 Volt 25 Amp 1680 Watt Power Supply +More!
DESKTOP BATTERY CHARGER, TERMINAL BLOCK CONN, 1700W, 48VOUT, NPP-1700 SERIES
Charger for rechargeable batteries with Power supply mode; 1680W; 55.2V; 25A; 90-264VAC; 250-370VDC
BATTERY CHARGER, DESKTOP, 264VAC ROHS COMPLIANT: YES
AC/DC Power Supply Single-OUT 57.6V 25A 1680W
Controllers NX 4Pt D/A +-10 1/8k 250us/pt
AC-DC Power Factor Correction Module
Battery-Charger 1680W48V 25A PB
BATT CHRGR ENCLOSED 42V80V 25A