Mean Well MDS15B-05
DC-DC Medical Grade Regulated Converter 15W 5V 3A 18-36Vin 2xMOPP DIP
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Mean Well MDS15B-05.
IHS
Datasheet5 pagine3 anni fa
Electro Sonic
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-51.22%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2020-10-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Descrizioni
Descrizioni di Mean Well MDS15B-05 fornite dai suoi distributori.
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 15W, Hybrid
Isolated DC/DC Converters - Through Hole 18-36Vin 5Vout 3A 15W 2x1 Med Iso Reg
Isolated Through Hole DC/DC Converter, Medical, 2:1, 15 W, 1 Output, Fixed, 5 V, 3 A, Regulated, DIP
Dc-Dc Converter, 5V, 3A Rohs Compliant: Yes |Mean Well MDS15B-05
DC-DC CONVERTER, 15W, 18-36VIN, 5VOUT @3.00A, MDS15 SERIES
PLC, 100-240 VAC supply, 6 x 24 VDC inputs, 4 x relay outputs 2 A, 5K steps program + 10K words data memory
DC/DC 15W; 9-18Vin; 24Vout @0.63A,2"*1"
DC/DC-Conv 18-36V 5V 3000mA 15W
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 5 / Output Current 1 A = 3 / Output Type = Fixed / Rated Power W = 15 / Input Voltage Min. V = 18 / Input Voltage Max. V = 36 / Mounting Type = Through Hole / Termination Type = PCB Pins / Package Type = DIP / Efficiency % = 87 / Ripple & Noise (V) mV = 60 / Protection Type = Short Circuit Protection / Protection Type = Overload Protection / Protection Type = Under Voltage Protection / Insulation Voltage kV = 4 / MTBF h = 1060000 / Length mm = 50.8 / Width mm = 25.4 / Height mm = 12 / Warranty = 3 Years